Ana Sayfa
 
     
Halil Karaduman Uşşak Taksimi
 
  ÜRÜNLERİMİZ Özten
   
 

KANUN TELLERI: Kenan Özten ve Bernd Kürschner titizlikleri ve araştırmacı yapılarıyla tanınan kişiler olarak uzun yıllar işbirliği yapmışlardır. Kanun telleri, yapılan testler ve laboratuar ölçümleri neticesinde yeniden hesaplanıp aşağıdaki şekilde nitelendirilmiştir.

1.PVF  takım kanun teli, japon menşeli olup özel tını ve frekansları hesaplanıp her ses için ara boylar ve ölçüleri çıkarılmış, naylon tele nazaran daha ince olduğu halde daha uzun ömürlü, sesi çok parlak, tellerin birbirine kaynaması çabuk, senelerdir amatör ve tabiki profesyonel icracıların beğenisini kazanmıştır. Bir takım 0.47 mm-tiz- ila 1.36 mm-bas tellerinden oluşur.

2.DUPONT takım naylon teli senelerin bilinen ekonomik alternatifi. Ayriten özel boylar, sarma tel özel boylar ve bağırsak tel siparişlerinde yardımcı olunur.

 
 

ENSTRÜMAN TELLERI

UD TELLERİ:Türk akorduna göre analizlenmiş,hesaplanmiş sol ve re telleri PVF den hazırlanan Ud tel setimiz yapımcılar ve icracılar tarafindan rağbet görmektedir.

Ud teli setlerimiz değişik akord (Türk veya Arap ) ve ölçülerde (sertlik, orta sertlik, yumuşaklık) mevcuttur.
Ayrıca Lavta ( Türk ve Grek ) telleride bulunur.


 
 
   
 
     
     
  MANDAL SİSTEMİ  
 
Eski sistem mandal çakılmasında oluşan problemler ki bunlar konuyla alakası olan herkes tarafından bilinen mandal tahtasına aşırı şekilde çok çivi çakılmasından ve mandal indirme esnasında oluşan sesler, cızırdamalar, rezonanslardır mandalların bir plastik ray ( kızak ) üzerine montesi sayesinde önlenmiştir. Hem mandal düşme sesi, hem bir mandal ses dizisinin çivi kullanılmadan montesi fakat akabinde ray sayesinde mandalların tiz perdelerde sık aralıklarla dizilebilmesinden dolayı karşılıklı seslerin tam alınması icracıya büyük kolaylık sağlamaktadır.